Naprawa Głowic2020-05-12T12:45:34+00:00

OFERTA

NAPRAWA
GŁOWIC

Wykorzystując nowoczesne obrabiarki i odpowiedni sprzęt jesteśmy w stanie naprawić głowice nie tylko do samochodów osobowych, dostawczych oraz ciężarowych, ale także głowice motocyklowe oraz do maszyn budowlanych.

Zakres wykonywanych czynności obejmuje:

• Dokładne czyszczenie głowicy,
• Sprawdzenie głowicy pod względem szczelności,
• Szlifowanie płaszczyzny głowicy,
• Szlifowanie lub wymiana zaworów,
• Frezowanie lub wymiana gniazd zaworowych,
• Wymiana prowadnic zaworowych wraz z uszczelniaczami,
• Regulacja luzów zaworowych.

Profesjonalna naprawa i regeneracja głowic

Naszą ofertę kierujemy do kierowców indywidualnych, właścicieli flot, samochodów ciężarowych, maszyn budowlanych oraz przedsiębiorstw. Proponujemy szeroki zakres usług związanych z takimi obszarami jak naprawa głowic uszkodzonych, czyszczenie oraz regeneracja głowic zużytych czy sprawdzanie poprawności ich działania.

Czytaj więcej

 

Wielu kierowców, nawet tych profesjonalnych, często nie posiada podstawowej wiedzy na temat tego, czym właściwie jest głowica silnika. Ten niezwykle ważny element odgrywa kluczową rolę w zamykaniu komory spalania. Głowica zawiera również szereg skomplikowanych, cyfrowych części, takich jak czujniki wskazujące, jaką temperaturę ma płyn chłodzący lub sprawdzające informacje na temat ciśnienia oleju. Powoduje to, że głowica jest niezbędna do prawidłowej pracy silnika, a jej uszkodzenie może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.

Naprawa głowicy silnika pociąga za sobą znacznie mniejsze koszty niż jej wymiana. Warto więc sprawdzić na początku, w jakim jest ona zdanie, zanim podejmie się decyzje, co do dalszego działania.

Co może uszkodzić się w głowicy?

 

Jedno jest pewne – sprawności głowicy nie da się sprawdzić samodzielnie bez korzystania z zaawansowanego sprzętu diagnostycznego. W naszym warsztacie posiadamy komputery i urządzenia diagnostyczne od najlepszych producentów. Wyposażone są one w najnowsze oprogramowanie, pozwalające na precyzyjną w 100% trafną diagnozę każdego przypadku. Jeżeli kogoś interesuje naprawa lub regeneracja głowic cennik uzależniony jest od rodzaju usterki i zużycia głowicy. Dzięki dużemu doświadczeniu możemy utrzymywać ceny na atrakcyjnym poziomie przy zachowaniu najwyższego poziomu świadczonych usług.

Największym wrogiem głowicy są skrajne zmiany temperatur, które występują np. podczas uruchamiania pojazdu na mrozie czy kontaktu z wodą, kiedy silnik jest gorący. Uszkodzenia głowicy mogą być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Do tych pierwszych zaliczyć można np. rozszczelnienie się głowicy. Z reguły takie problemy łatwiej zlokalizować, a ich naprawa jest prostsza i zabiera mniej czasu.

Więcej wysiłku wymaga poprawna diagnoza uszkodzeń wewnętrznych, czyli takich, które na pierwszy rzut oka są niewidoczne. Wymagają one starannego podejścia fachowca, który wie, jak odczytać wyniki w komputerze i wskazać najlepsze możliwe rozwiązania.

Skuteczne szlifowanie głowicy

 

Po diagnozie fachowca może zapaść decyzja, że potrzebne będzie planowanie głowicy. Dzieje się tak często po wykryciu problemów z uszczelką znajdującą się pod głowicą. Płaszczyzna części może zostać zaburzona, mogą również powstać tzw. wżery. W takim wypadku potrzebne będzie precyzyjne szlifowanie głowicy, mające na celu usunięcie wszelkich niedoskonałości.

Wyrównanie powierzchni, określane też jako planowanie głowicy, wykonywane jest przy użyciu nowoczesnej maszyny szlifierskiej, gwarantującej niezwykłą dokładność i powtarzalność rezultatów za każdym razem.

Bardzo ważne jest, aby szlifowanie głowicy wykonywane było przez specjalistę z bogatym doświadczeniem, ponieważ usługa ta przeprowadzona w nieprawidłowy sposób, może skutkować poważnym uszkodzeniem silnika. Żeby nałożyć nową uszczelkę na głowicę, jej powierzchnia musi być idealnie równa.

W trakcie tego procesu może również zajść potrzeba, aby przeprowadzone zostało frezowanie gniazd zaworowych. Są one jednymi z najważniejszych części głowicy, które bezpośrednio odpowiadają za prawidłową pracę silnika. Z wyglądu przypominają krążki i są wykonane z metalu, a podczas pracy całego układu poddawane są bardzo dużym przeciążeniom. Ich zadaniem jest uszczelnienie systemu. Muszą więc być wykonane z wyjątkowo wytrzymałego materiału, aby przez dłuższy czas funkcjonować w warunkach działania tak dużych sił.

Podobnie jak w przypadku głowicy, gniazd zaworowych nie trzeba zawsze wymieniać na nowe. Specjalista ocenia ich stan, a następnie podejmuje decyzję, czy frezowanie gniazd zaworowych przyniesie zamierzony rezultat. Ich obróbka musi zostać przeprowadzona w warunkach najwyższej dokładności. Jakakolwiek odchyłka od normy może wpłynąć na zaburzenie pracy silnika, co następnie przyczyni się do jego szybszego zużycia.

Najwyższa jakość usług

 

Dobrze wykonany remont głowicy to przede wszystkim zwiększenie parametrów silnika oraz bezpieczeństwa jazdy, a także pieniądze zaoszczędzone na wymianie elementów. Po każdej wykonanej czynności naprawczej, przeprowadzamy test szczelności, aby upewnić się, że regeneracja głowic w naszym warsztacie stoi na światowym poziomie. Nie akceptujemy kompromisów, korzystamy wyłącznie z najlepszych części, a na wszystkie usługi udzielamy gwarancji.

Naszą specjalizacją są nie tylko części, ale również całe układy – naprawa silników ciężarowych, osobowych czy od maszyn budowlanych to pewność szybko wykonanej usługi z doskonałym rezultatem.

Nasze działanie nakierowane jest na korzyść klienta – bierzemy pod uwagę zarówno komfort psychiczny, poczucie bezpieczeństwa, jak i oszczędności finansowe, jakie może przynieść naprawa głowic w przeciwieństwie do wymiany.

Dla wszystkich zainteresowanych tematem, jakim jest regeneracja głowic cennik można uzyskać, kontaktując się z nami. Zaznaczamy jednak, że w każdym przypadku wycena może być nieco inna, ponieważ wszystkie usługi dostosowujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Naprawa głowicy silnika stanowi zadanie niezwykle odpowiedzialne – powierzając je nam, nasi klienci zyskują pewność, że wróci do nich pojazd w pełni sprawny, który nie zawiedzie ich w żadnej sytuacji.

Każdy remont głowicy to proces wieloetapowy, podczas którego pozostajemy w kontakcie z naszymi klientami. Jeszcze przed przystąpieniem do pracy, podajemy informację o zakresie napraw, nie ukrywając żadnych kosztów. Po wykonaniu zlecenia od razu informujemy klienta, aby mógł jak najszybciej odebrać podzespół.

Zapraszamy do naszego warsztatu wszystkich, których interesuje naprawa silników ciężarowych i innych, a także profesjonalna regeneracja lub naprawa głowic. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU